KONST / Litografier / Färglitografi 11288257
*
nr 1128 8257
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), trädgård, 83/260, motivet: 63x58
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2017
kl 19:04:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 16:27:45
1
100 kr
10/9 00:39:53
2
250 kr
11/9 10:46:45
1
200 kr
11/9 10:46:45
2
250 kr (Budbetjänt)
11/9 13:26:33
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgård
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:54
*
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Evy Låås
nr 1128 8257
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), trädgård, 83/260, motivet: 63x58
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/9 16:27:45 | 1 | 100 kr |
10/9 00:39:53 | 2 | 250 kr |
11/9 10:46:45 | 1 | 200 kr |
11/9 10:46:45 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
11/9 13:26:33 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgård
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:54